1. Превращение бизнес-идеи в успешный продукт

НАШИ СЕРВИСЫ

. Все для рождающегося бизнеса: от идеи до продвижения - online и offline.
http://business-visual.blogspot.com/
http://business-untwisting.blogspot.com/
. Грамотная рекламная кампания для уже существующего бизнеса.
http://business-visual.blogspot.com/
http://business-untwisting.blogspot.com/
. Дизайн-услуги: создание лого, дизайна сайтов, банеров, полиграфия - буклеты, листовки, флаера, визитки, рекламный креатив - в прессе, наружная реклама.
http://business-visual.blogspot.com/

2. Продвижение бизнес-объекта

НАШИ СЕРВИСЫ

. Сетевое продвижение без привычных базовых затрат
http://business-untwisting.blogspot.com/
. Сопровождение: акций, трейд-маркетинговых программ, конфеденциальной проблематики
http://business-untwisting.blogspot.com/


Вопрос - ответ

Бизнес – консультации. Вы можете задать интересующие вас вопросы по продвижению вашего бизнеса.
Пишите нам bisregistrator@gmail.com . Будем рады помочь.



.

понедельник, 14 июля 2008 г.

Як озброїтись фінансово і юридично проти сучасного рекиту - рейдерства

© Перша Земельна | Актуально про земельний ринок
© Перша Земельна | Актуально про земельний ринок

Сучасні підприємці рідко доходять до такої поважної інформаційної установи, як УНІАН. І тому відстають від життя. А у журналістів лише тільки накопичуються найостанніші документи, які наразі можуть знадобитися майже кожному бізнесмену, який працює на терені Української багатоскладової економіки. Хай ця маленька скарбничка, зібрана тільки за один квартал поточного року допоможе тим, хто до неї звернеться… Перша Земельна бажає вам статків, успіхів і звитяги! Щасти й усім нам, бо ми того варті!

I. Як не стати боржником перед рейдерами

Сьогодні в Україні практично кожне друге підприємство потенційно ризикує бути захопленим Такі «можливості» є в українського законодавства. Зокрема, йдеться про профільне законодавство про банкрутство. Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачає унікальні шанси для захоплення не лише чужого бізнесу, а й приватного майна пересічних громадян України. У Законі є мало кому відома (за виключенням фахівців) стаття під номером 52. На переконання юристів, без неї неможливо було б вести більшість нинішніх справ про банкрутство. Та водночас з її допомогою реалізуються схеми захоплення бізнесу та майна. Основна особливість статті - вона дозволяє визнавати банкрутом фактично будь-кого і без його відома. І привід до цього дають самі підприємці, маючи звичку реєструвати власну справу за однією адресою, а працювати зовсім за іншою. Таким чином, за справжньою юридичною адресою підприємства немає. Цього фактору зазвичай достатньо, щоб підприємство визнали таким, якого неможливо знайти. А відтак, позиваючись проти нього з вимогою, наприклад, погасити кредиторську заборгованість, можна заочно визнати боржника банкрутом. Своїм рішенням суд призначить арбітражного керуючого, який з цього моменту згідно із законом є єдиним легітимним керівником даного підприємства. Він автоматично отримує право розпоряджатися майном підприємства. Маючи таке судове рішення, його ініціатор може реалізовувати силовий варіант виконання підприємства.

Об’єктом подібного нападу може стати не лише юридична особа, тобто підприємство, а й звичайний громадянин України, у якого теж зазвичай є певні борги. Це може бути поточна заборгованість, яка виникає і погашається періодично. А може бути накопичений свого часу борг, про який давно людина забула. Фахівці з питань банкрутства наголошують: Не варто залишати за собою боргів!

Зокрема, через несплату звичайних комунальних платежів цілком ймовірно раптово позбутися житла. Законодавство, на думку юристів, таке допускає. Інша справа, що практично у нас цим ще ніхто не займається. Жодного подібного випадку у нашій країні не зареєстровано. Однак, як стверджують юристи, щось подібне вже є в Росії. Тож не виключено, що за кілька років схожа практика перекинеться і до нас. Адже борг, нехай і комунальний - це привід для юридично підкованих зловмисників, скористатися ситуацією га заплутаним національним законодавством і відібрати у жертви майно. Це зрештою

стосується й інших фінансових зобов’язань, навіть штрафів за порушення правил дорожнього руху, які наші водії давно звикли ігнорувати.

Щоб не стати жертвою раптового нападу, юристи радять відслідковувати свої боргові зобов’язання і за можливістю вчасно їх гасити. Якщо справа все ж дійшла до суду, не варто залишати слухання поза увагою. Можна представити свої інтереси з допомогою професійного адвоката або ж, принаймні, самостійно бути присутнім і щоразу отримувати всю інформацію про будь-які судові вердикти. Адже на сьогодні, за словами фахівців, є чимало способів, з допомогою яких незначний, з першого погляду борг, можна перетворити на інструмент майнового захоплення. Бо чимало людей нині просто забувають про старі борги, наприклад, про ті ж комунальні. Сума накопичується, з’являються додаткові штрафні санкції. В результаті хтось може рано чи пізно спробувати застосувати механізм передачі права на стягнення заборгованості. Банки, приміром, нині проблемні кредити віддають у руки так званих колекторських компаній. Ті краще знають, як «вибивати» позичені і не повернуті гроші. Що стосується держави, то в ролі таких «колекторів» можуть виступити злочинці, які спробують скористатися боргом, тихцем його стягнути, реалізувавши майно, зокрема, нерухомість, боржника.

II. Як законодавче забезпечення фінансового звітування підприємств може захистити від рейдерської заборгованості

ЗАКОНУКРАЇНИ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»

від 16.07.1999 № 996-ХІУ Стаття 14. Подання та оприлюднення фінансової звітності

1. Підприємства зобов’язані подавати квартальну та річну фінансову звітність органам, до сфери управління яких вони належать, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, якщо інше не передбачено цим Законом. Органам виконавчої влади та іншим користувачам фінансова звітність подається відповідно до

законодавства. Термін подання фінансової звітності встановлюється Кабінетом Міністрів України ( 419-2000-п ).

2. Фінансова звітність підприємств не становить комерційної . таємниці, крім випадків, передбачених законодавством.

3. Підприємства (крім бюджетних установ) зобов’язані подавати (надсилати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

( Статтю 14 доповнено частиною згідно із Законом N 3422-IV (3422-15) від 09.02.2006)

4. Відкриті акціонерні товариства, підприємства – емітенти облігацій, банки, довірчі товариства, валютні та фондові біржі, інвестиційні фонди, інвестиційні компанії, кредитні спілки,

недержавні пенсійні фонди, страхові компанії та інші фінансові установи зобов’язані не пізніше 1 червня наступного за звітним року оприлюднювати річну фінансову звітність та консолідовану

звітність шляхом публікації у періодичних виданнях або розповсюдження її у вигляді окремих друкованих видань.

III. ЗАКОН УКРАЇНИ від 15.05.2003 № 755-IV

Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

Стаття 17. Відомості Єдиного державного реєстру

1. Відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

{ Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом N3422-17(3422-15) від 09.02.2006}

2. В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи:

 повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності;

 ідентифікаційний код юридичної особи;

фінансова звітність про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про річні фінансові результати. { Частину другу статті 17 доповнено абзацом згідно із Законом N 3422-IV ( 3422-15 ) від 09.02.2006 }

Оприлюднення та наявність фінансової звітності у Єдиному державному реєстрі передбачено Першою Директивою Ради ЄС від 9 березня 1968 року Про узгодження гарантій, яких вимагають держави-члени від товариств у розумінні частини 2 статті 58 Договору з метою захисту інтересів учасників та третіх осіб, з огляду на встановлення рівності таких гарантій у всьому Співтоваристві, та є однією з вимог Європейського реєстру бізнесу (на початку літа 2008 року вже розпочнеться обмін інформацією про компанії між Україною та членами ЄБР ).

IV. Як Держкомпідприємництво спрощує звітність підприємців

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва повідомляє, що з 14 квітня 2008 року фінансова звітність до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДР) подається на електронних носіях або через мережу Інтернет.

Така можливість подання документів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) є значним кроком до полегшення документообігу для підприємців. Надання ЕЦП правового статусу та розширення сфери його застосування у звітності до ДПАУ, Пенсійного фонду України, а відтепер і ЄДР є логічним продовженням державного курсу на спрощення процедур ведення бізнесу і покращення підприємницького клімату.

Серед переваг електронної звітності слід зазначити скорочення витрат робочого часу як бухгалтерів, які подають звіти, так і державних реєстраторів, які їх приймають. Заміна паперових носіїв інформації на електронні сприятиме скороченню фінансових витрат.

Подання фінансової звітності в електронному вигляді дозволить зекономити час, що витрачаються підприємцями для того, щоб заповнити форми фінансової звітності на паперових носіях, підписати керівником, головним бухгалтером та скріпити печаткою, віднести до державного реєстратора, який потім повинен перенести її у ручному режимі до ЄДР. Електронна подача фінансової звітності дозволяє з робочого місця підприємця сформувати звіт, підписати його, та відправити до ЄДР, натиснувши для цього одну кнопку.

Технологія електронної звітності має значний потенціал щодо оптимізації обробки фінансово-господарської документації підприємців. Зокрема, актуальною потребою є перенесення даних із бухгалтерських програм до електронних звітів. Держкомпідприємництво вивчає технічні можливості поєднання різного програмного забезпечення з технологією електронної звітності. У середньостроковій перспективі планується забезпечити повний перехід на електронну реєстрацію та електронну звітність.

Оприлюднення та наявність фінансової звітності у Єдиному державному реєстрі передбачено Першою Директивою Ради ЄЄ від 9 березня 1968 року та є однією з вимог Європейського бізнес-реєстру (ЄБР). На початку літа 2008 року розпочнеться обмін електронною інформацією між Україною та країнами-учасниками ЄБР.

Порядок подання фінансової звітності до ЄДР в електронному вигляді

Подання фінансової звітності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців передбачено частиною третьою статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Оприлюднення та наявність фінансової звітності у Єдиному державному реєстрі передбачено Першою Директивою Ради ЄС від 9 березня 1968 року Про узгодження гарантій, яких вимагають держави-члени від товариств у розумінні частини 2 статті 58 Договору з метою захисту інтересів учасників та третіх осіб, з огляду на встановлення рівності таких гарантій у всьому Співтоваристві, та є однією з вимог Європейського реєстру бізнесу.

Програмне забезпечення «АРМ Внесення фінансової звітності ЄДР» та детальні інструкції розміщені на офіційних веб-сайтах Держкомпідприємництва (http://www.dkrp.gov.ua, розділ „Реєстрація" (вгорі сайту)) та Інформаційно-ресурсного центру (http://www.irc.gov.ua).

Для електронного фінансового звітування необхідно завантажити безкоштовно програмне забезпечення «АРМ Внесення фінансової звітності ЄДР» та мати електронні цифрові підписи (ЕЦП) керівника, головного бухгалтера та електронну цифрову печатку юридичної особи.

Правовий статус електронного цифрового підпису, що прирівнюється до власноручного підпису (печатки) у разі наявності сертифікату відкритого ключа, та відносини, що виникають при його використанні регулюються Законом України "Про електронний цифровий підпис".

Придбати сертифіковані ЕЦП можна в акредитованих центрах сертифікації ключів і також використовувати їх для подання відповідної звітності до Державної податкової адміністрації, а також до Пенсійного фонду.

Фінансова звітність (форма 1 «Баланс» та форма 2 «Звіт про фінансові результати») в електронному вигляді - це файл з даними, що містить інформацію про баланс та звіт про фінансові результати юридичної особи, а також електронні цифрові підписи керівника, головного бухгалтера та електронну цифрову печатку юридичної особи.

В інструкції користувача до «АРМу Внесення фінансової звітності ЄДР» надано детальну інформацію про порядок підготовки та подання фінансової звітності.

Після створення, файл необхідно надіслати до ЄДР одним із трьох способів:

 за допомогою програми «АРМ Внесення фінансової звітності ЄДР»;

 відправити державному реєстратору через Інтернет;

 передати на електронному носії (дискеті, флеш-карті пам’яті або диску). Для відправки Файлу через Інтернет необхідно:

 відкрити Інтернет-сторінку для відправки фінансової звітності в електронному форматі (http://fin.edr.org.ua/EdrRKService/);

 у відповідному полі зазначити код ЄДРПОУ юридичної особи, фінансовий звіт якої надається;

 прикріпити до повідомлення електронний файл;

 натиснути кнопку «Відправити»;

 після цього система має надати користувачу ідентифікатор звернення, який необхідно запам’ятати.

Якщо зазначений при відправці код ЄДРПОУ відповідає даним в електронному звіті, а файл містить всі необхідні електронні цифрові підписи, у полі «Стан» з’явиться повідомлення «Прийнято, співставлено зі справою в ЄДР» - документ прийнятий та буде розглянутий державним реєстратором відповідного органу державної реєстрації.

Для отримання інформації про поточний стан звернення необхідно на Інтернет-сторінці для відправки фінансової звітності в електронному форматі (http://fin.edr.org.ua/EdrRKService/) внести код ЄДРПОУ юридичної особи, ідентифікатор звернення та натиснути кнопку «Перевірити».

Повідомлення «Оброблено, інформацію додано в ЄДР» означає, що фінансова звітність юридичної особи опрацьована державним реєстратором, долучена до реєстраційної справи юридичної особи та успішно зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

V. Подання фінансової звітності в електронному вигляді.

Подання фінансової звітності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців передбачено частиною третьою статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Держкомпідприємництво повідомляє, що з 14 квітня 2008 року фінансова звітність до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців подається на електронному носії або через мережу Інтернет.

Програмне забезпечення «АРМ Внесення фінансової звітності ЄДР» та детальні інструкції розміщено на офіційному веб-сайті Держкомпідприємництва (адреса сайту: http://www, dkrp.gov.иаЛ, а також на веб-сайті: http://www.irc.gov.ua/

Для подання фінансової звітності в електронному вигляді юридичній особі необхідно завантажити безкоштовно програмне забезпечення «АРМ Внесення фінансової звітності ЄДР» та мати сертифіковані електронні цифрові підписи

керівника, головного бухгалтера та електронну цифрову печатку юридичної особи.

Оприлюднення та наявність фінансової звітності у Єдиному державному реєстрі передбачено Першою Директивою Ради ЄС від 9 березня 1968 року Про узгодження гарантій, яких вимагають держави-члени від товариств у розумінні частини 2 статті 58 Договору з метою захисту інтересів учасників та третіх осіб, з огляду на встановлення рівності таких гарантій у всьому Співтоваристві, та є однією з вимог Європейського реєстру бізнесу (на початку літа 2008 року вже розпочнеться обмін інформацією про компанії між Україною та членами ЄБР ).

Подання фінансової звітності в електронному вигляді максимально спрощує для підприємців процедуру формування та віднесення такої звітності державному реєстратору.

Дозволить зекономити кошти та час, що витрачаються підприємцями для того, щоб заповнити форми фінансової звітності на паперових носіях, підписати керівником, головним бухгалтером та скріпити печаткою, віднести до державного реєстратора, який потім повинен перенести її у ручному режимі до Єдиного державного реєстру.

Електронна подача фінансової звітності дозволяє з робочого місця підприємця сформувати звіт, підписати його та відправити його до Єдиного державного реєстру, натиснувши для цього одну кнопку.

Держкомпідприємництво впевнене, що електронна система звітності, незважаючи на «молодість» цієї технології, вже завоювала прихильність як підприємців, так і органів держави.

© Перша Земельна | Актуально про земельний ринок

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

Комментариев нет: